Աննա Դանիբեկյանը հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը մինչև հունիսի 15-ը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը (Շենգավիթի նստավայր), նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը մինչև հունիսի 15-ը։
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը տեղեկացրել է, որ մայիսի 24-ից մինչև հունիսի 9-ը ներառյալ գտնվելու է արձակուրդում և միջնորդել է հետաձգել այսօրվա դատական նիստը։ Բացի այդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը նույնպես տեղեկացրել է իր արձակուրդ մեկնելու մասին։ Դատավորը նշեց, որ Վարդևանյանի արձակուրդ մեկնելը խնդիր չի առաջացնելու, քանի որ Ռ․ Քոչարյանն ունի նաև այլ պաշտպաններ։
Դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանը առարկեց, նշելով, որ պաշտպանների արձակուրդ մեկնելու մասին նրանք տեղեկանում են հենց դատական նիստի օրը։ Ի պատասխան սրան, Վարդևանյանը հայտարարեց, որ արձակուրդից օգտվելու իրավունք ունեն բոլորը և դրա մեջ որևէ արտառոց բան չկա։ Ժամանակին դատավոր Աննա Դանիբեկյանը նույնպես մեկնել է արձակուրդ։
Հաշվի առնելով, որ Էրիկ Ալեքսանյանի բացակայությամբ դատական նիստը չի կարող տեղի ունենալ, այսօրվա նիստը հետաձգվեց և նշանակվեց հունիսի 15-ին՝ ժամը 13։00-ին։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна отложено до 15 июня
Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна отложено до 15 июня. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила адвокатская команда Кочаряна.
Адвокат бывшего вице-премьера Армении Армена Геворкяна – Эрик Алексанян – сообщил, что с 24 мая по 9 июня он будет в отпуске и ходатайствовал о переносе сегодняшнего судебного заседания.
Кроме того, защитник второго президента Армении Роберта Кочаряна Арам Вардеванян также сообщил о своем уходе в отпуск. Судья отметил, что уход Вардеваняна в отпуск не вызовет проблем, поскольку у Кочаряна есть и другие защитники.
Прокурор Геворг Багдасарян возразил, отметив, что об уходе в отпуск защитников они узнают в день судебного заседания. В ответ на это Вардеванян заявил, что право пользования отпуском имеют все, и в этом нет ничего необычного. В свое время судья Анна Данибекян также отправлялась в отпуск.
Учитывая, что в отсутствие Эрика Алексаняна судебное заседание не может состояться, сегодняшнее заседание было отложено. Оно назначено на 15 июня в 13:00.