Մուրադովին ուղիղ ասվել է՝ Փաշինյանը խոստացել է, պետք է կատարի խոստումը․ գեներալը Բաքվից հուսադրող լուրերով չի վերադարձել․ «Հրապարակ»
«Ռուս խաղաղապահների հրամանատար գեներալ Մուրադովն աշխատանքային այցով մայիսի 24-ին Բաքվում էր և մեզ համար հուսադրող լուրերով չի վերադարձել։ Չնայած ջանքերին, նրան չի հաջողվել Ալիևին համոզել, որ հետ կանգնեն սահմանների դեմարկացիայի պահանջից ու դուրս բերեն զորքը Սև լճից։
Նրան փոխանցել են, որ Փաշինյանի հետ կա պայմանավորվածություն՝ մինչև ընտրությունները ստորագրել 3-րդ փաստաթուղթը, որով կամրագրվի, թե ինչ հիմքով են սահմանազատման աշխատանքներն իրականացվելու՝ որ քարտեզով։ Ադրբեջանը կողմ է ԽՍՀՄ՝ մեզ համար ոչ բարենպաստ քարտեզին, իսկ եթե Փաշինյանը չհամաձայնի, սպառնում են դիմել ռազմական ուժին և թույլ չտալ, որ ընտրությունները կայանան։ Մուրադովին ուղիղ ասվել է՝ խոստացել է, պետք է կատարի խոստումը»,-գրում է թերթը։

Генерал Мурадов вернулся из Баку с необнадеживающими новостями – «Грапарак»
Командующий российскими миротворцами генерал Мурадов 24 мая находился в Баку с рабочим визитом. Он вернулся с весьма необнадеживающими новостями. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Несмотря на приложенные усилия, ему не удалось убедить Алиева отказаться от требования демаркации границы и вывода своих войск с Черного озера.
Ему сообщили, что есть договоренность с Пашиняном о подписании перед выборами третьего документа, в котором будет закреплено, на каком основании будут проводиться демаркационные работы – по какой карте.
Азербайджан выступает за неблагоприятную для нас карту СССР, а если Пашинян не согласится, они угрожают применить военную силу и помешать проведению выборов. Мурадову прямо сказали, раз пообещал, значит, должен сдержать свое обещание», – пишет газета.