Հրապարակվել են արտահերթ ընտրությունների ընտրողների նախնական ցուցակները
2021 թվականի մայիսի 31-ից հրապարակվել են ՀՀ Ազգային ժողովի 2021 թ. հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների ընտրողների նախնական ցուցակները: Այս մասին հայտնեցին Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից:
Դրանք տեղադրվել են նաև ԿԸՀ www.elections.am պաշտոնական կայքում՝ որոնման հնարավորությամբ:
Ցուցակները հրապարակված են ՀՀ ոստիկանության www.police.am կայքում՝ ներբեռնելու հնարավորությամբ:
«Կոչ ենք անում բոլոր ընտրողներին ծանոթանալ ընտրողների ցուցակներին, ստուգել իրենց տվյալներն ընտրողների ցուցակներում, նախապես տեղեկանալ իրենց ընտրական տեղամասի համարին և տեղամասի գտնվելու վայրին:
Ընտրողների ցուցակներին ծանոթանալու ժամանակ անճշտություններ հայտնաբերելիս (այդ թվում՝ դիմողի անձին չվերաբերող) մինչև 2021 թ. հունիսի 10-ը դրանք վերացնելու համար դիմել լիազոր մարմնին՝ Ցուցակները փակցված են ընտրական տեղամասերում: տարածքային անձնագրային ծառայություն կամ անձնագրային և վիզաների վարչություն»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Опубликованы предварительные списки избирателей на внеочередных выборах НС
С 31 мая 2021 года опубликованы предварительные списки избирателей внеочередных выборов в Национальное собрание Республики Армения. Об этом сообщает Центральная избирательная комиссия Армении.
Списки вывешиваются в избирательных участках.
Они с возможностью поиска размещены и на официальном сайте ЦИК www.elections.am
Списки с возможностью скачивания опубликованы и на сайте Полиции РА www.police.am
«Мы призываем всех избирателей ознакомиться со списками избирателей, проверить свои данные в списках избирателей, заранее узнать номер своего избирательного участка и местонахождение избирательного участка.
При обнаружении неточностей в списках избирателей (в том числе и не относящихся к личности заявителя) для их устранения до 10 июня 2021 г. необходимо обратиться в уполномоченный орган, в территориальную паспортную службу или в паспортно-визовый отдел», – говорится в сообщении ЦИК.