Կան տեղեկություններ, որ արտասահմանից ֆինանսավորվող որոշ ՀԿ-ներ փորձելու են կատարել սև քարոզչություն «Հայաստան» դաշինքի նկատմամբ՝ հնչեցնելով կեղծ մեղադրանքներ. Վարդևանյան
Օրերս մի քանի անգամ հրապարակավ անդրադարձ էի կատարել ներկայիս ժամանակավոր իշխանության կողմից «Հայաստան» դաշինքի նկատմամբ սև քարոզչության իրականացմանը։ Դրան տրվել էր մեր կողմից սպառիչ և հստակ արձագանք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը:
«Այժմ էլ ստանում ենք տեղեկություններ, որ արտասահմանից ֆինանսավորվող որոշ հասարակական կազմակերպություններ փորձելու են ևս զուգահեռաբար կատարել սև քարոզչություն «Հայաստան» դաշինքի նկատմամբ՝ հնչեցնելով կեղծ մեղադրանքներ։
Ինչպես ասել էինք, դրանք որևէ արդյունք չեն տալու, իսկ հնարավոր մեր արձագանքի մասին նախկինում արդեն իսկ նշել եմ»,-գրել է Վարդևանյանը:

НПО, финансируемые из-за рубежа, попытаются реализовать черный пиар против блока «Армения» – Вардеванян
На днях я публично коснулся черного пиара нынешнего временного правительства против блока «Армения». Мы дали исчерпывающий и четкий ответ. Об этом на своей странице в «Facebook» написал представитель блока «Айастан» Арам Вардеванян.
«Даже сейчас мы получаем информацию о том, что некоторые неправительственные организации, финансируемые из-за рубежа, попытаются реализовать черный пиар против блока «Армения», выдвигая ложные обвинения. Как мы уже говорили, эти попытки не дадут никаких результатов, о нашей возможной реакции я уже писал», – отметил он.