Գործում է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական հիմնադրամը․ այն իր գործունեությունն իրականացնելու է թափանցիկության ապահովմամբ և հաշվետվողականությամբ․ Արամ Վարդևանյան
Ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ արդեն իսկ գործում է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական հիմնադրամը, այն իր գործունեությունն իրականացնելու է թափանցիկության ապահովմամբ և հաշվետվողականությամբ։
Տեղեկացնում եմ, որ բոլոր մեր համակիրները, գաղափարակիցները կարող են մասնակցություն ունենալ Հիմնադրամի գործունեությանը, համալրում կատարելով հետևյալ հաշվեհամարին՝ 103009090202։ Պարզաբանեմ նաև, որ Ընտրական օրենսգրքի համաձայն` համալրման գումարը նման դեպքերում չի կարող գերազանցել 500,000 ՀՀ դրամը, պարտադիր է նշել համալրում կատարողի անձնական տվյալները:
Ուշադրություն դարձրեք, որ իրավաբանական անձինք և կազմակերպությունները ՉԵՆ կարող կատարել համալրում։ Կարգավորումը վերաբերում է միայն ֆիզիկական անձանց:

Предвыборный фонд блока «Армения» уже функционирует – Арам Вардеванян
Предвыборный фонд блока «Армения» уже функционирует. Он будет осуществлять свою деятельность с обеспечением прозрачности и подотчетности. Об этом говорится в заявлении, распространенном официальным представителем центрального штаба альянса «Армения» Арамом Вардеваняном.
В заявлении, в частности, отмечается:
«Сообщаем, что все наши сторонники и единомышленники могут участвовать в деятельности Фонда, осуществив пополнение на следующий счет – 103009090202. Отмечу также, что, согласно Избирательному кодексу, сумма пополнения в таких случаях не может превышать 500000 драмов, обязательно надо указать личные данные исполнителя пополнения.
Обращаем внимание и на то, что юридические лица и организации НЕ МОГУТ осуществить пополнение. Регулирование касается только физических лиц».