Ամեն ապուշի ասածին ես չեմ արձագանքելու. Տիրան Խաչատրյանը՝ Ազգային հերոսի կոչումից հրաժարվելու Փաշինյանի առաջարկի մասին
«Ամեն ապուշի ասածին ես չեմ արձագանքելու»,-այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ԳՇ պետի նախկին առաջին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Փաշինյանը աչաջուրցիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, թե առաջարկում է գեներալ-լեյտենանտ, «Ազգային հերոս» Տիրան Խաչատրյանին՝ հրաժարվել «Ազգային հերոսի» կոչումից։
«Փաստինֆո»-ն գեներալ-լեյտենանտից հետաքրքրվեց՝ թե ինչպես կարձգանքի Փաշինյանի հայտարարությանը և արդյոք պատրաստվում է հրաժարվել կոչումից, ինչին ի պատասխան Տիրան Խաչատրյանը նշեց, որ չի ցանկանում մեկնաբանել. «Ամեն ապուշի ասածին ես չեմ արձագանքելու»։

«Не буду отвечать на слова каждого идиота»: генерал-лейтенант Тиран Хачатрян ответил на предложение Пашиняна
Я не буду отвечать на слова каждого идиота. Об этом в беседе с «ПастИнфо» заявил бывший первый заместитель начальника Генштаба Вооруженных сил Армении Тиран Хачатрян, комментируя заявление исполняющего обязанности премьер-министра республики Никола Пашиняна.
Напомним, что 11 июня на встрече с жителями села Ачаджур Пашинян заявил, что предлагает генерал-лейтенанту Тирану Хачатряну отказаться от звания Национального героя