Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 794 նոր դեպք
Հունիսի 12-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 794 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 498 մարդ, մահացել է 22 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 353 443, այստեղից ապաքինվել է 338 318 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 5 034:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 40 667 փորձարկում, այդ թվում 24 242-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 16 425-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 1.95% է, վերջին 14 օրվանը՝ 2.64%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.32%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 202 314 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 5 283 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 47 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 3 147 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 610 անձ:

В Грузии за сутки выявлено 794 новых случая коронавируса
В Грузии за минувшие сутки выявлено 794 новых случая коронавируса, выздоровели 498 инфицированных, скончались 22 пациента. Об этом сообщается на специальном правительственном сайте «stopcov.ge».
Всего в Грузии с начала пандемии зарегистрировано 353 443 случая заражения коронавирусом, из которых выздоровели 338 318 и скончались 5 034 человека.
Всего вакцинировано 202 314 человек, за сутки – 5283 человека. В карантине находятся 47 человек, в больницах – 3147 и в клинических гостиницах 610 человек соответственно.