Հունիսի 18-ին հանրային ամփոփիչ հանրահավաք Հանրապետության հրապարակում
2021 թվականի մայիսի 19-ին ես՝ որպես «Հայաստան» դաշինքի պաշտոնական ներկայացուցիչ, դիմել էի Երևանի քաղաքապետին՝ հունիսի 18-ին Հանրապետության հրապարակում քարոզարշավի ավարտին հանրային ամփոփոիչ հանրահավաք անցկացնելու համար:
Դիմումով ներկայացվել էր հանրային հավաքն անցկացնել մինչև ժամը 21:00, սակայն Երևանի քաղաքապետարանը մեր դիմումը բավարարել էր մինչև ժամը 20:00:
Չնայած այն հանգամանքին, որ «Հայաստան» դաշինքը՝ ըստ օրենքի, առաջինն էր ներկայացրել հանրային հավաքի մասին իրազեկումը, այդուհանդերձ, քաղաքապետարանը բավարարարել էր նաև ներկայիս ժամանակավոր իշխանության ներկայացուցչի դիմումը՝ 20:00-ից ևս կազմակերպել հանրային հավաք Հանրապետության հրապարակում՝ հիմնավորմամբ, որ իբրև մեր հավաքը պետք է ավարտվեր 20:00-ին:
Իրավական գործընթացների միջոցով դատական քննության արդյունքում այսօր վճիռ ընդունվեց, որ մեր կողմից ներկայացված հանրային հավաքն ավարտելու է 21:00-ին:

Итоговый предвыборный митинг блока «Армения» состоится 18 июня на площади Республики
Официальный представитель центрального штаба блока «Армения» Арам Вардеванян распространил заявление, в котором, в частности, отмечается:
«19 мая 2021 года я, как официальный представитель блока «Армения» обратился к мэру Еревана с уведомлением о проведении 18 июня на площади Республики итогового митинга в связи с завершением избирательной кампании. В уведомлении отмечалось, что митинг будет проходить до 21:00, однако мэрия Еревана удовлетворила нашу заявку, но до 20:00.
Невзирая на то обстоятельство, что блок «Армения», в соответствии с законом, первым представил уведомление о проведении митинга, тем не менее мэрия удовлетворила также и обращение представителя нынешнего временного правительства о проведении митинга в тот же день и в том же месте, но начиная с 20:00. Свое решение мэрия обосновала тем, что якобы наш митинг должен был завершиться в 20:00.
В результате судебного разбирательства было принято судебное постановление, в соответствии с которым наш митинг завершится в 21:00».