Այս իշխանությունն ամբողջովին կորցրել է լեգիտիմությունը, երկիրը դարձրել են «проходной двор». Անդրանիկ Միհրանյան (տեսանյութ)
Եթե 90-ական թթ․-ին «ձախողված պետությունների» շարքին էին դասվում մեր անմիջական հարևաններ Ադրբեջանն ու Վրաստանը, ապա, ցավոք, Արցախում աղետալի պատերազմից հետո Հայաստանն է վերածվել «ձախողված պետության»։ Այդ մասին երկուշաբթի Երևանում ընթացող «Լազարևյան» ակումբի խորհրդաժողովի ժամանակ հայտարարեց ռուսաստանցի քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանը։
«Այս իշխանություններն ամբողջությամբ կորցրել են իրենց լեգիտիմությունը, նրանց անկարողության ու հսկայական սխալների պատճառով երկիրը վերածվել է «проходной двор»-ի»,-հայտարարել է նա։

Эти власти полностью потеряли свою легитимность, из-за их немощности и колоссальных ошибок страна превратилась в проходной двор – Андраник Мигранян (видео)
Если в 90-х гг. к «несостоявшимся государствам» относились наши непосредственные соседи Азербайджан и Грузия, то, к сожалению, после бедственной войны в Арцахе в «fail state» превратилась Армения. Об этом в ходе заседания «Лазаревского клуба» в Ереване заявил российский политолог Андраник Мигранян.
«Эти власти полностью потеряли свою легитимность, из-за их немощности и колоссальных ошибок страна превратилась в проходной двор», – заявил он.