Միանում և սատարում եմ Ռոբերտ Քոչարյանին. Սերգեյ Համբարձումյանի հայտարարությունը
NEWS.am-ի խմբագրությունը հայտարարություն է ստացել հայազգի ռուս հայտնի ձեռներեց և բարերար, «Մոնարխ» ընկերությունների խմբի գլխավոր տնօրեն, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր Սերգեյ Համբարձումյանից: Ներկայացնում ենք հայտարարության ամբողջական տեքստը.
Խորը բավարարվածության զգացումով ընթերցեցի ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի այսօրվա հայտարարությունը։ Մարդու, ում հետ մենք բոլորս կապել ենք Հայաստանի Հանրապետության բարգավաճող տնտեսական ապագան։ Ներկայացնելով ստեղծված իրավիճակի ճշգրիտ վերլուծությունը՝ նա իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Ռոբերտ Քոչարյանին։
Ես ուզում եմ հայտարարել, որ միանում եմ Կարեն Կարապետյանի կոչին։ Ստորագրում եմ նրա հայտարարության յուրաքանչյուր բառի տակ և կոչ եմ անում մեր քաղաքացիներին՝ քվեարկել «Հայաստան» դաշինքի օգտին։

Присоединяюсь и поддерживаю Роберта Кочаряна – заявление Сергея Амбарцумяна
В редакцию «News.am» поступило заявление известного российского предпринимателя и мецената армянского происхождения, генерального директора группы компаний «Монарх», доктора технических наук Сергея Амбарцумяна. Представляем полный текст заявления:
С чувством глубокого удовлетворения прочёл сегодняшнее заявление бывшего премьер-министра Армении Карена Карапетяна. Человека, с которым все мы связывали процветающее экономическое будущее Республики Армения. Представив точный анализ сложившейся ситуации, он выразил свою безоговорочную поддержку Роберту Кочаряну.
Я хочу заявить, что присоединяюсь к призыву Карена Карапетяна. Подписываюсь под каждым словом в его заявлении и призываю наших граждан проголосовать за альянс «Армения».