Ռուս խաղաղապահները ապահովել են ադրբեջանական զինվորական շարասյան տեղաշարժը Մատաղիս-Քարվաճառ երթուղով
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է կատարել իր առաջադրանքները Լեռնային Ղարաբաղում: Ինչպես հայտնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ռուս խաղաղապահները հրադադարի ռեժիմի պահմանման շուրջօրյա վերահսկողություն են իրականացնում 27 դիատակետում: Հրադադարի ռեժիմը պահպանվում է շփման գծի ողջ երկայնքով:
«Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչներն ապահովել են Ադրբեջանի Զինված ուժերի մեկ շարասյան տեղաշարժը Մատաղիս-Քելբաջար (Քարվաճառ) և հակառակ ուղղություններով»,-ասվում է ՌԴ ՊՆ տեղեկագրում:
Նշվում է, որ ինժեներա-սակրավորական խմբերը շարունակում են ականազերծման աշխատանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում: Վերջին մեկ օրում 2 հեկտար տարածք է մաքրվել:
2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից ի վեր չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2154 հեկտար տարածք, 6573 կմ ճանապարհ, 1892 շինություն, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 25 640 պայթյունավտանգ առարկա:

Российские миротворцы сопроводили колонны ВС Азербайджана по маршруту Мадагиз-Карвачар
Представителями российского миротворческого контингента обеспечено сопровождение одной колонны вооруженных сил Азербайджанской Республики по маршруту Мадагиз-Кельбаджар (Карвачар) и одной в обратном направлении. Об этом сообщается в информационном бюллетене Минобороны РФ о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Сообщается также, что инженерно-саперными группами российского миротворческого контингента продолжается работа по разминированию территории Нагорного Карабаха. За сутки очищено 2 га территории.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся боеприпасов очищено 2 154 га территории, 657,3 км дорог, 1 892 здания (в том числе 30 социально значимых объектов), обнаружено и обезврежено 25 640 взрывоопасных предметов.