Սա ակնհայտ անհիմն և ապօրինի ձերբակալում է․ փաստաբանը՝ Քարահունջ բնակավայրի վարչական ղեկավարի ձերբակալման մասին
Սա ակնհայտ անհիմն և ապօրինի ձերբակալում է։ Այս մասին Yerevan.Today-ի հետ զրույցում ասաց Գորիս համայնքի Քարահունջ բնակավայրի վարչական ղեկավար Լուսինե Ավետյանի փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը։
«Անձը ժամը 16։24-ից ձերբակալված է և պաշտպան չունի։ Ես ամեն կերպ ջանք եմ գործադրում, որպեսզի ներգրավվեմ որպես պաշտպան։ Վարույթ իրականացնող մարմինը խոչընդոտում է անձի պաշտպանության իրավունքի իրացմանը։ Ես քննիչի հետ էլ եմ խոսել, նա պնդեց, որ գտնվում է Գորիսից վերադարձի ճանապարհին և ուշ ժամի կհասնի, մինչդեռ կասկածյալը շուտով կլինի ձերբակալվածների համար նախատեսված վայրում։ Հետևաբար սա խոչընդոտ չէ՞, որ քննիչներից որևէ մեկը գար և պաշտպան ներգրավվեր, բայց վարույթ իրականացնող մարմինը խոչընդոտներ է հարուցում»,-ասաց փաստաբանը։
Նրա խոսքով՝ Լուսինե Ավետյանը չի ընդունում մեղքը և նշել է, որ ցանկանում է ցուցմունք տալ պաշտպանի ներկայությամբ։
Ըստ ՀՔԾ-ի՝ Գորիս համայնքի Քարահունջ բնակավայրի վարչական ղեկավար Լուսինե Ավետյանը մեղադրվում է ընտրակաշառք տալու մեջ։

Это заведомо необоснованный и незаконный арест – комментарий адвоката Лусине Аветян
Арест главы администрации поселка Караундж Горисской общины Лусине Аветян заведомо не обоснован и противоречит закону. Об этом в интервью журналисту «Yerevan.Today» сообщил адвокат обвиняемой Раффи Асланян.
«Обвиняемая арестована с 16:24 часов, но ей не предоставили адвоката. Я прилагаю все усилия, чтоб стать ее защитником. Орган, ведущий производство, препятствует осуществлению права на защиту личности. Я разговаривал со следователем, и он настаивал на том, что возвращается в данный момент из Гориса, вероятно, доедет поздно вечером, а подозреваемую скоро переместят в комнату, предназначенную для задержанных. Любой следователь мог бы привлечь адвоката для защиты, но, как видим, препятствия создает именно следственный орган, ведущий производство», – сказал адвокат.
По его словам, Лусине Аветян не признает своей вины, она отметила, что хочет дать показания в присутствии защитника.
Напомним, что, по данным ССС, глава администрации поселка Караундж Горисской общины Лусине Аветян обвиняется в даче избирательных взяток.