Նիկոլ Փաշինյանը վաղը կմեկնի Մոսկվա․ նախատեսված է Փաշինյան-Պուտին հանդիպում
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 7-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը քննարկելու են նաև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, ռազմական գործողություններից տուժած Լեռնային Ղարաբաղի բնակչությանը հումանիտար աջակցություն ցուցաբերելուն, տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնմանը վերաբերող հարցեր։

Завтра Никол Пашинян с рабочим визитом посетит РФ
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян 7 июля с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию. В Москве состоится встреча Никола Пашиняна и президента Российской Федерации Владимира Путина.
Как сообщает пресс-служба правительства, Никол Пашинян и Владимир Путин обсудят вопросы армяно-российской стратегической повестки дня.
Стороны также обсудят вопросы, связанные с процессом реализации трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, оказанием гуманитарной помощи пострадавшему в результате боевых действий населению Нагорного Карабаха, а также восстановлением экономических и транспортных коммуникаций в регионе.