«Վերածնվող Հայաստանը» խստորեն դատապարտում է Առուշ Առուշանյանի և Մանվել Փարամազյանի դեմ սկսված ապօրինի հետապնդման փորձերը
«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունը խստորեն դատապարտում է իր վարչության անդամների՝ Գորիսի համայնքապետ, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու Առուշ Առուշանյանի և Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի դեմ սկսված ապօրինի հետապնդման փորձերը։
Օրինականության սկզբունքի հետ առնչություն չունեցող, շինծու և անհիմն գործողությունները բացառապես քաղաքական հետապնդման դրսևորում են և ընդդիմախոսներին լռեցնելու նպատակ ունեն։
Այս ձեռագիրը կեղծ քրեական գործերի նոր ալիքի վկայությունն է, որով ապիկար իշխանությունները փորձում են խուսափել մոտալուտ արդարադատությունից և շեղել հանրության ուշադրությունը՝ երկրի առջև ծառացած լրջագույն խնդիրներից։

Партия «Возрождающаяся Армения» решительно осуждает попытки незаконного преследования членов правления партии
Партия «Возрождающаяся Армения» решительно осуждает попытки незаконного преследования членов правления партии, главы Гориса, кандидата от блока «Айастан» Аруша Арушаняна и мэра Каджарана Манвела Парамазяна. Об этом говорится заявлении партии.
«Сфабрикованные дела и необоснованные действия, не имеющие ничего общего с принципом законности, являются исключительно политическими преследованиями, направленными на то, чтобы заставить замолчать оппонентов.
Этот почерк – свидетельство новой волны сфабрикованных уголовных дел, с помощью которых власти пытаясь избежать неминуемого правосудия, отвлекают внимание общественности от серьезных проблем, стоящих перед страной», – отмечено в заявлении.