«Հայաստան» դաշինքը «Պատիվ ունեմի» հետ քննարկումներից հետո հանդես կգա ԱԺ փոխխոսնակի միասնական թեկնածուով․ Ի․ Սաղաթելյան
«Հայաստան» դաշինքը «Պատիվ ունեմ» դաշինքի հետ քննարկումներից հետո հանդես կգա Ազգային ժողովի փոխխոսնակի միասնական թեկնածուով։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 27-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Մենք «Պատիվ ունեմ» դաշինքին համարում ենք մեր բնական դաշնակիցը, և առաջիկա օրերին կարծում եմ՝ հանդես կգանք հայտարարությամբ»,-նշեց նա։

Блок «Армения» и альянс «Честь имею» представят единого кандидата на пост вице-спикера НС – Ишхан Сагателян
Блок «Армения» после обсуждений с альянсом «Честь имею» представит единого кандидата на пост вице-спикера Национального собрания. Об этом заявил в беседе с корреспондентом «News.am» представитель ВО АРФ «Дашнакцутюн», член блока «Армения» Ишхан Сагателян.
«Мы считаем блок «Честь имею» нашим союзником и, думаю, в ближайшие дни выступим с заявлением», – сказал Сагателян.
Отметим, что, согласно имеющимся регулированиям, один из трех вице-спикеров НС РА должен быть из оппозиционного крыла.