Վրաստանում կորոնավարակի 3780 դեպք է բացահայտվել
Օգոստոսի 6-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 3780 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 2 052 մարդ, մահացել է 30 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 440 353, այստեղից ապաքինվել է 395 505 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 6016:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 41 907 փորձարկում, այդ թվում 25 167-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 16 740-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 9.02% է, վերջին 14 օրվանը՝ 8,05%, վերջին 7 օրվանը՝ 8.98%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 583 647 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 19 067 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 49 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 6 369 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 2 472 անձ:

В Грузии выявлено 3780 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 2052 человека, умерли 30 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 440 353 случая заражения коронавирусом, из которых 395 505 человек выздоровели и 6016 умерли.
49 человек находятся в режиме карантина, 6369 человек – под наблюдением в больнице, 2472 человека – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлено 3780 новых случаев коронавируса