ՌԴ և Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարները քննարկել են եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացումը
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Հալաֆ Հալաֆովի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ՌԴ, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացումը, հաղորդում Է ТАСС-ը:
«Մտքերի ծավալված փոխանակման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ եւ տարածաշրջանային օրակարգին առնչվող արդիական հարցեր, ներառյալ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների իրականացումը»,-ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Заместители глав МИД РФ и Азербайджана обсудили реализацию договоренностей по Карабаху
Заместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко обсудил в среду по телефону с замглавы МИД Азербайджана Халафом Халафовым реализацию трехсторонних договоренностей лидеров РФ, Армении и Азербайджана по Нагорному Карабаху, передает ТАСС.
«В ходе развернутого обмена мнениями обсужден комплекс актуальных вопросов двусторонней и региональной повестки дня, включая реализацию договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года», – говорится в сообщении МИД РФ.