Նյու Յորքում հորդառատ անձրևների պատճառով արտակարգ իրավիճակ է հայտարարվել
Նյու Յորքի քաղաքապետ Բիլ դե Բլազիոն արտակարգ ռեժիմ է հայտարարել ուժեղ անձրևների պատճառով, որոնք սպասվում են սեպտեմբերի 2-ի երեկոյան: Հայտարարությունն արվել է Twitter-ում:
«Ես այս գիշեր արտակարգ իրավիճակ եմ հայտարարում Նյու Յորքում: Մենք կանգնած ենք եղանակային պատմական աղետների առջև՝ ռեկորդային անձրև ամբողջ քաղաքում, ուժեղ ջրհեղեղներ և վտանգավոր պայմաններ ճանապարհների վրա»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նախորդ գրառման մեջ Դե Բլազիոն կոչ էր արել ավտոմեքենա վարող նյույորքցիներին խուսափել հեղեղված ճանապարհներից:
«2-ից 5 դյույմ (50-ից 127 մմ տեղումներ) հորդառատ անձրևը հեղեղելու է մայրուղիները և փողոցները: Մի երթևեկեք [ավտոմեքենայով] այն վայրերով, որտեղ ջուրը ծածկել է ճանապարհը»,-գրել է նա:

В Нью-Йорке введен режим ЧС из-за мощного ливня (видео)
Мэр Нью-Йорка Билл де Блазио ввел режим чрезвычайной ситуации из-за проливного дождя, который ожидается вечером 2 сентября. Объявление было сделано в «Twitter».
«Я объявляю сегодня вечером режим чрезвычайной ситуации в городе Нью-Йорк. Мы сталкиваемся с историческими погодными катаклизмами – рекордный дождь по всему городу, сильное наводнение и опасные условия на дорогах», – говорится в сообщении.
В предыдущей публикации Де Блазио призвал ньюйоркцев, которые за рулем, избегать подтопленных дорог.
«Сильный дождь от 2 до 5 дюймов (от 50 до 127 мм осадков) приведет к затоплению шоссе и улиц. Не ездите [на автомобиле] в тех местах, где вода покрывает проезжую часть», – написал он.