Իշխանությունը փորձում է բռնագրավել Սամվել Մայրապետյանին պատկանող գույքը․ «Հրապարակ»
«Մեր տեղեկություններով, Սամվել Մայրապետյանի հետ կապված՝ դատախազությունն ապօրինի ձեռք բերված գույքի բռնագանձման գործընթաց է սկսել։ Իշխանությունը փորձում է բռնագրավել նրան պատկանող գույքը և դա իրականացնում է նրա բացակայության պայմաններում՝ փորձելով հիմնավորել, որ այն ամենը, ինչ ունի Մայրապետյանը և նրան փոխկապակցված անձինք, օրինական եկամուտների վրա չեն հիմնված։
Այս գործը գլուխ բերելու համար դատախազությունը հարցումներ է արել բոլոր այն կազմակերպություններին, որտեղ իր կյանքի ընթացքում աշխատել է Մայրապետյանը։ Մասնավորապես, Բժշկական համալսարանում բացել են 70-80-ականների արխիվները, որ պարզեն, թե ինչ պաշտոն է զբաղեցրել նա և քանի ռուբլի աշխատավարձ է ստացել»,-գրում է թերթը։

Власть пытается конфисковать имущество Самвела Майрапетяна – «Грапарак»
По сведениям газеты «Грапарак», в связи с делом Самвела Майрапетяна прокуратура начала процесс конфискации незаконно приобретенного имущества.
«Власть осуществляет конфискацию в его отсутствие, пытаясь обосновать это тем, что все, что имеет Майрапетян и связанные с ним лица, приобретено незаконно.
Для того, чтобы разобраться в этом деле, прокуратура обратилась ко всем организациям, где в течение своей жизни работал Майрапетян. В частности, в медицинском университете открыли архивы 70-80-х годов, чтобы выяснить, какую должность он занимал и какую получал зарплату», – пишет газета.