Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 684 նոր դեպք
Սեպտեմբերի 4-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 684 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 2 695 մարդ, մահացել է 83 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 562 627, այստեղից ապաքինվել է 509 181 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 7 732:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 38 625 փորձարկում, այդ թվում 22 3177-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 16 308-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 6.95% է, վերջին 14 օրվանը՝ 9,46%, վերջին 7 օրվանը՝ 8.6%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 1 285 742 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 25 670 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 102 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 7 061 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 2 453 անձ:

В Грузии за сутки выявили 2 684 новых случая заражения коронавирусом
В Грузии за минувшие сутки выявили 2 684 новых случая заражения коронавирусом. Об этом сегодня сообщили в операционном штабе по борьбе с COVID-19.
Общее число случаев заражения коронавирусом, зафиксированных в Грузии с начала пандемии, к утру субботы увеличилось до 562 627.
От ковида умерли еще 83 пациента. Общее число умерших с диагнозом «коронавирус» в Грузии теперь составляет 7 732.
Выздоровели 3 695 человек, их общее число выросло до 509 181.
На данный момент в Грузии 45 688 активных случаев коронавируса. Из них 7 061 пациент (более 15%) проходит лечение в больницах. Состояние 1 624 пациентов тяжелое. 2 453 граждан (около 6% активных случаев) остается в ковид-гостиницах под наблюдением врачей, а 36,2 тысячи лечатся на дому.