Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է հղել ՌԴ-ին կառավարական կայքում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթն օգտագործելու համար
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը բողոքի նոտա է հղել Ռուսաստանին` երկրի կառավարության միասնական տեղեկատվական համակարգի կայքում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթը օգտագործելու համար: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Ադրբեջանական կայքերը նշում են, որ ռուսական կողմը դա բացատրել է «որպես տեխնիկական վրիպակ», սակայն այն մինչ այժմ չի վերացվել:
ՌԴ կառավարության միասնական տեղեկատվական համակարգի գնումներ բաժնում հրապարակվել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հայտը ԼՂ-ում տեղակայված ռազմական ավանների զորանոցային-բնակարանային ֆոնդի կազմակերպման և համալիր սպասարկման ծառայությունների մատուցման համար: Հայտը վերնագրված է հետևյալ ձևակերպմամբ.
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության տարածքում տեղակայված ռազմական ավանների զորանոցային-բնակարանային ֆոնդի կազմակերպման, համալիր սպասարկման ծառայությունների մատուցման համար»:

Азербайджан направил РФ ноту протеста за использование на сайте правительства термина «Нагорно-Карабахская Республика»
Министерство иностранных дел Азербайджана направило в Министерство иностранных дел Российской Федерации ноту протеста в связи с использованием термина «Нагорно-Карабахская Республика» на правительственном сайте. Как передает «Арменпресс», об этом сообщили азербайджанские СМИ.
На азербайджанских сайтах отмечается, что российская сторона объяснила это «технической ошибкой», но до сих пор она не устранена.
В Управлении закупок Единой информационной системы Правительства РФ заявка Минобороны РФ на организацию казарменно-жилищного фонда для военных поселений, расположенных в Нагорном Карабахе, на оказание комплексных услуг, была опубликована следующая формулировка: «для организации казарменно-жилищного фонда военных поселений, расположенных на территории Нагорно-Карабахской Республики, для оказания комплексных услуг».