Տեղի է ունեցել «Հայաստան» դաշինքի անդամների հավաքը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ
Սեպտեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել «Հայաստան» դաշինքի հավաքը, որը վարել է Դաշինքի ղեկավար, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Նիստի ընթացքում քննարկվել են տեղի ունեցող իրադարձությունները, երկրի առաջ կանգնած մարտահրավերները, լուծման ուղիները, Դաշինքի տարբեր օղակներում աշխատանքների կազմակերպչական հարցեր։
«Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը հանձնարարականներ է տվել մեծացնել հանրային ակտիվությունը երկրի համար բախտորոշ այս շրջանում, հանրության ուշադրությունը սևեռել խնդիրների վրա, ավելի ակտիվացնել աշխատանքները Դաշինքի և հանրության միջև, ստեղծել կազմակերպչական էլ ավելի արդյունավետ ստորաբաժանումներ՝ Դաշինքի աշխատանքներին նոր որակ հաղորդելու համար։
Դաշինքի անդամները վերահաստատել են իրենց նպատակը՝ հասնել Հայաստանը քայքայող ու կործանման տանող իշխանության օր առաջ հեռացմանը և իրականացնել Հայաստանը զարգացման նորմալ հուն տեղափոխելու՝ «Հայաստան» դաշինքի առաքելությունը։

Блок «Армения» провел собрание под председательством Роберта Кочаряна
Накануне, 14 сентября, состоялось собрание блока «Армения», которое вел руководитель блока, второй президент Армении Роберт Кочарян. В ходе заседания были обсуждены происходящие события, стоящие перед страной вызовы, пути их решения, вопросы организации работ в различных звеньях блока.
Руководитель блока «Армения» Роберт Кочарян поручил повысить общественную активность в этот судьбоносный для страны период, сконцентрировать внимание общественности на существующих проблемах, активизировать работу между блоком и обществом, создать более эффективные организационные подразделения для придания нового качества работе блока.
Члены блока подтвердили свою цель – добиться скорейшего отстранения власти, разрушающей и ведущей к гибели Армению, осуществить миссию альянса – вернуть страну в нормальное русло развития.