Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև համագործակցություն հնարավոր է հաստատել միայն նոր միջնորդության և ակտիվ դիվանագիտության օգնությամբ. Չավուշօղլու
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլjութ Չավուշօղլուն Ուկրաինա կատարած այցի ընթացքում իր ուկրաինացի գործընկերոջ հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը: Չավուշօղլուն նշել է, որ ըստ իրեն՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև համագործակցություն հնարավոր է հաստատել միայն նոր միջնորդության և ակտիվ դիվանագիտության օգնությամբ:

Сотрудничество между Азербайджаном и Арменией может быть установлено только при помощи нового посредничества и активной дипломатии – Чавушоглу
Во время визита в Украину министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу на совместной пресс-конференции со своим украинским коллегой коснулся и армяно-азербайджанских отношений. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает АПА.
Мевлют Чавушоглу отметил, что, по его мнению, сотрудничество между Азербайджаном и Арменией может быть установлено только при помощи нового посредничества и активной дипломатии.