Էրդողանը Պուտինին է փոխանցել Թուրքիայում հանդիպելու Զելենսկու մտադրությունը
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին փոխանցել է նրա հետ Թուրքիայում հանդիպելու Վլադիմիր Զելենսկու մտադրությունը, Անկարան կշարունակի աշխատել այդ ուղղությամբ, նշել է Թուրքիայի նախագահի խոսնակ Իբրահիմ Քալինը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
Ավելի վաղ Քալինն ասել էր, թե Զելենսկին իր թուրք գործընկեր Թայիփ Էրդողանին հայտնել է, որ պատրաստ է հանդիպել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ Ստամբուլում կամ Անկարայում։
«Մեր նախագահն (Էրդողանը – խմբ.) արդեն այս ուղերձը (Զելենսկու պատրաստակամության մասին – խմբ.) փոխանցել է Պուտինին։ Մենք շարունակելու ենք աշխատանքը այս ուղղությամբ։ Նման հանդիպման անցկացումը, անշուշտ, դրականորեն կանդրադառնա իրավիճակի վրա։ Որպես Թուրքիա՝ մենք պատրաստ ենք մեր ներդրումն ունենալ»,-Քալինի խոսքերն է մեջբերում TRT Haber-ը։

Эрдоган передал Путину намерение Зеленского встреться в Турции
Президент Турции Тайип Эрдоган передал российскому лидеру Владимиру Путину намерение Владимира Зеленского встретиться с ним в Турции, Анкара продолжит работу в этом направлении, заявил официальный представитель президента Турции Ибрагим Калын, передает РИА «Новости».
Ранее Калын сообщил, что Зеленский заявил турецкому коллеге Тайипу Эрдогану о готовности встретиться с российским президентом Владимиром Путиным в Стамбуле или Анкаре.
«Наш президент уже передал это послание Путину. Мы продолжим нашу работу в этом направлении. Проведение такой встречи, безусловно, положительно скажется на ситуации. Как Турция мы готовы внести свой вклад», – приводит слова Калына телеканал «TRT Haber».