Ադրբեջանը խոչընդոտում է գազատարի վերանորոգման աշխատանքներ սկսելուն. Արցախի ՏԿԵՆ
Ադրբեջանը խոչընդոտում է ադրբեջանական դիրքի մոտ վնասված մայրուղային գազատարի վերանորոգման աշխատանքներ սկսելուն: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը:
«Այս գիշեր վնասվել է ՀՀ-ից Արցախ եկող գազատարը: Դեպքը տեղի է ունեցել ադրբեջանական դիրքի մոտ: Այս պահին ադրբեջանական կողմը խոչընդոտում է վերանորոգման աշխատանքներ սկսելուն։ Ռուսական խաղաղապահ առաքելության միջնորդությամբ բանակցություններ են ընթանում վաղը աշխատանքները սկսելու համար: Հետագա ընթացքի մասին պարբերաբար կտեղեկացնենք»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ, «Արցախգազ» ընկերությունը հայտնել է, որ մարտի 8-ի ժամը ՝ 01:00-ին տեղի է ունեցած վթարի հետևանքով վնասվել է մայրուղային գազատարը։

Азербайджан препятствует началу ремонта газопровода в Арцахе
Азербайджан препятствует началу ремонтных работ на поврежденном магистральном газопроводе вблизи азербайджанской позиции. Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщило министерство территориального управления и инфраструктуры Арцаха на своей странице в «Facebook».
«Сегодня ночью был поврежден газопровод из Армении в Арцах. Инцидент произошел недалеко от азербайджанских позиций. На данный момент азербайджанская сторона препятствует началу ремонтных работ. При посредничестве российских миротворцев ведутся переговоры о начале ремонтных работ завтра. Будем периодически сообщать о ходе событий», – говорится в сообщении.
Ранее компания «Арцахгаз» сообщила, что в результате аварии, произошедшей 8 марта в 01:00, поврежден магистральный газопровод.