Ադրբեջանը կրակում է. հա, հետո ի՞նչ. Վահագն Խաչատուրյան (տեսանյութ)
Հա հետո ի՞նչ: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նորընտիր նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսպես արձագանքեց հանգամանքին, որ ՀՀ կառավարությունը խոսում է խաղաղության դարաշրջանի մասին, բայց Ադրբեջանը կրակում է:
«Դուք ինձ էլի ներքաշում եք երկխոսության ու գնահատականների մեջ, ես չեմ ուզում այս պահին: Բայց կոնկրետ դրա հետ կապված որևէ մեկը, այդ թվում նաև Ադրբեջանն իր այսօրվա պահվածքով մեզ պետք է չշեղի այդ ճանապարհից, մենք պետք է կարողանանք իսկապես խաղաղություն հաստատել մեր տարածաշրջանում»:
Հստակեցնող հարցին, բայց կրակում են, Խաչատուրյանն արձագանքեց. «Հասկացա, բայց մենք էլ պետք է պաշտպանվենք ու պաշտպանվելով ասենք, որ իսկապես մենք պաշտպանված ենք և պետք չէ մեզ հետ այդպես խոսել»:
Ինչ վերաբերում է հարցին՝ բայց Ադրբեջանը չի ընդունում մեր խաղաղության առաջարկը, նորընտիր նախագահն ասաց. «Դե, կընդունեն էլի, էսօր չեն ընդունում, վաղը կընդունեն»:

Ваагн Хачатурян: «Азербайджан стреляет, ну и что?» (видео)
«Ну и что?» Таким образом, выступая перед журналистами после заседания правительства, ответил новоизбранный президент Ваагн Хачатурян на вопрос, почему правительство Армении говорит об эпохе мира, если Азербайджан стреляет.
«Вы опять пытаетесь вовлечь меня в диалог и заставляете давать оценки, но в данный момент я не хочу. В связи с этим никто, в том числе и Азербайджан, своим нынешним поведением не должен помешать идти по избранному пути. Но мы должны быть в состоянии установить настоящий мир в нашем регионе», – отметил он.
«Ну, сегодня не примут, завтра примут», – ответил новоизбранный президент, касаясь вопроса, что Азербайджан не принимает мирное предложение.