Փրկարարներին դեռ չի հաջողվել գտնել Չինաստանում կործանված Boeing-ի ուղևորների դիերը
Փրկարարները դեռ չեն գտել Չինաստանի հարավում կործանված Boeing 737-ի ուղևորների և անձնակազմի անդամների դիերը, հայտնում է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը՝ վկայակոչելով փրկարարներին։
«Առայժմ, փրկարարների հաղորդմամբ, դեպքի վայրում հայտնաբերվել են կործանված օդանավի բեկորները, սակայն անհայտ կորածները դեռ չեն հայտնաբերվել»,-հայտնել է հեռուստաալիքը առավոտյան ժամը 9.50-ին։
Որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ Նշվում է, որ լեռնային տեղանքը մեծ դժվարություններ է ստեղծում որոնողական աշխատանքների համար, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Global Times-ը հայտնել է, որ վթարի վայրում հայտնաբերվել են ուղևորների այրված նույնականացման քարտերը, դրամապանակներն ու այլ իրեր։
China Eastern Airlines ավիաընկերության Boeing 737 մարդատար ինքնաթիռը երկուշաբթի կործանվել էր Չինաստանի Գուանսի-Չժուան ինքնավար շրջանի Ուչժոու քաղաքի Թեն կոմսությունում՝ անտառային հրդեհ առաջացնելով։ Քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը հաստատել է China Eastern Airlines ավիաընկերության Boeing 737 ինքնաթիռի կործանումը, որում 132 մարդ է եղել, այդ թվում՝ 123 ուղևոր և անձնակազմի 9 անդամ:

Спасатели не обнаружили тела пассажиров разбившегося в Китае «Boeing»
Спасатели пока не нашли выживших или тела пассажиров и членов экипажа разбившегося на юге Китая «Boeing 737», передает Центральное телевидение Китая со ссылкой на спасателей.
«К настоящему времени, по сообщениям спасателей, на месте происшествия обнаружены обломки разбившегося самолета, однако пропавших без вести пока не обнаружено», – сообщил телеканал в 9:50 утра.
Поисково-спасательные работы продолжаются. Отмечается, что горная местность создает большие трудности для поисковой работы, передает РИА «Новости».
Издание «Global Times» сообщило, что на месте крушения самолета были обнаружены обгоревшие удостоверения личности, кошельки и другие вещи пассажиров.
Пассажирский самолет «Boeing 737» авиакомпании «China Eastern Airlines» в понедельник потерпел крушение в уезде Тэн городского округа Учжоу в Гуанси-Чжуанском автономном районе КНР, вызвав лесной пожар. Управление гражданской авиации подтвердило крушение, на борту находились 132 человека, в том числе 123 пассажира и 9 членов экипажа.