Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանում խախտել են շփման գիծը, Խրամորթի կանայք ու երեխաները տարհանվել են
Մարտի 24-ին, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը: Պաշտպանության բանակի և Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը և նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր: Հայտնում ենք, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք և երեխաները:
Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է:

Азербайджанские ВС нарушили линию соприкосновения у села Парух в Арцахе
24 марта в 16:00 Вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района. Об этом сообщает Информационный штаб Республики Арцах.
Представители российских миротворческих сил, дислоцированных в Республике Арцах, пытаются путем переговоров остановить дальнейшее продвижение противника и вернуть его на исходные позиции.
«Женщины и дети из общины Храморт Аскеранского района эвакуированы по соображениям безопасности. Призываем население сохранять спокойствие, на всех остальных участках линии соприкосновения ситуация на данный момент стабильная», – отмечается в сообщении.