Ադրբեջանական կողմի հետ փոխհրաձգության հետևանքով վիրավորվել է հայկական կողմի 5 պայմանագրային զինծառայող․ ՊԲ
Ճշտված տեղեկություններով` այսօր գիշերը ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից հրահրված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանի վիրավորում է ստացել պաշտպանության բանակի հինգ պայմանագրային զինծառայող: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ՊՆ-ն։
Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Արցախպի ՊԲ-ն հայտնել էր, որ մարտի 24-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, կոպտորեն խախտելով 2020թ. նոյեմբերի 10-ի եռակողմ հայտարարության պահանջները, ներխուժել են Արցախի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտի, վերահսկողության տակ վերցնելով Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն ու հարակից դիրքերը, ապա փորձել առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում:
Ծավալված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից զոհվել է առնվազն 5 զինծառայող: Հայկական կողմից կա մեկ վիրավոր։

5 контрактников Армии обороны Арцаха получили ранения
Согласно уточненным сведениям, в результате перестрелки, спровоцированной подразделениями ВС Азербайджана в ночь на 25 марта, 5 контрактников Армии обороны Арцаха получили ранения разной степени. Их жизни ничего не угрожает. Об этом сообщает пресс-служба АО Арцаха.
Ранее сообщалось, что 24 марта подразделения ВС Азербайджана, грубо нарушив требования трехстороннего заявления от 10 ноября 2020 г, вторглись в зону ответственности российских миротворцев, дислоцированных в Республике Арцах, взяв под контроль село Парух Аскеранского района и сопредельные позиции, затем попытавшись продвинуться в восточном направлении Республики Арцах. Переговоры, длившиеся несколько часов с участием представителей российского миротворческого контингента и соответствующих органов Арцаха, не дали существенных результатов, и противник не вернулся на исходные позиции.
Согласно сообщению Армии обороны Арцаха, азербайджанские подразделения в ночь на 25 марта открыли огонь по подразделениям АО, применяя как разнокалиберное стрелковое оружие, так и ударный БПЛА. В результате перестрелки со стороны противника погибли, по меньшей мере, 5 военнослужащих.