25 զավեշտալի և ծիծաղաշարժ հայտարարություններ՝ Փաշինյանից (տեսանյութ)
Նախկինում Նիկոլ Փաշինյանը հաճախ էր մամուլի ասուլիսներով հանդես գալիս. դա այն ժամանակ էր, երբ երկրի տնտեսության, անվտանգության հերը դեռ չէր անիծել իր թիմով, և ժամերով նստում ու իր պատկերացումներից էր խոսում։ Չէր վախենում լրագրողների հարցերից, ամեն ինչ շուռ էր տալիս ուրիշների վրա։ Այդ ասուլիսները սկսվում էին «100 փաստեր նոր Հայաստանի մասին» գրքույկների ընթերցմամբ։
Այդ փաստերի մի մասը ծիծաղելի էին, մի մասը սուտ էին, մի մասի հետ կառավարությունը կապ չուներ և այլն, բայց հրապարակում էր։ Եվ ամեն հրապարակումից հետո փորձագետները սկսում էին հակադարձումները։
Հիմա, երբ Նիկոլ Փաշինյանը դարձյալ օր ու մեջ հանդես է գալիս աբսուրդ հայտարարություններով, առաջարկում ենք հիշել նախկինում արված մի քանի տարօրինակ արձանագրումներ, որ առանձնացրել ենք այդ 100 փաստերից։

25 курьезных и смехотворных заявлений Пашиняна (видео)
Премьер РА Никол Пашинян в недалеком прошлом часто выступал с пресс-конференциями. Было это тогда, когда он со своей командой еще не уничтожил экономику, безопасность страны… Тогда Пашинян еще не боялся вопросов журналистов, перекладывал вину на других и часами говорил о своих «достижениях», представляя «100 фактов о новой Армении».
Часть этих фактов вызывала смех, часть была ложью, к другой части правительство не имело никакого отношения и т.д.
Предлагаем вспомнить самые странные и абсурдные из этих фактов, например, о том, что на территории заповедника «Хосровский лес» в Армении зафиксировали кавказского леопарда, или же, что в составе правительства РА есть министр женского пола…