Քարագլուխ բարձունքի մոտ տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են
Մարտի 26-ին, ադրբեջանական զինված ուժերը, Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղ ներխուժումից հետո, շարունակել են տեղաշարժերն ու ագրեսիվ գործողությունները ռուս խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում՝ Քարագլուխ բարձունքի տարբեր ուղղություններով: Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից ձեռնարկվել են անհրաժեշտ զսպող գործողություններ՝ հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Քանիցս տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն և թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են:
Ժամը 17:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի տվյալ հատվածում շարունակում է լարված մնալ, աշխատանքեր են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ:

У высоты Караглух имели место диверсионные действия противника, которые пресечены
Азербайджанские ВС, после вторжения в село Парух Аскеранского района, 26 марта продолжили свои передвижения и агрессивные действия в зоне ответственности российских миротворческих сил, на разных направлениях высоты Караглух. Об этом говорится в сообщении, распространенном Информационным штабом Арцаха.
«Вооруженными силами Республики Арцах были предприняты необходимые сдерживающие действия, чтобы остановить продвижение противника. Имели место неоднократные перестрелки и действия диверсионного характера противника, которые пресечены.
По состоянию на 17:00, оперативно-тактическая обстановка на этом участке линии соприкосновения продолжает оставаться напряженной, ведется работа с командованием российского миротворческого контингента по стабилизации обстановки.