Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում. Շտաբ
Մարտի 27-ի երեկոյան և 28-ին՝ ժամը 12։00 դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում` նաև շփման գծի արևելյան հատվածում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել, հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն այժմ գտնվում է Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության գոտում։
Ի շնորհիվ Արցախի զինված ուժերի խիզախ ջանքերի՝ հայկական կողմին հաջողվել է կասեցնել ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և պահպանել Քարագլուխ լեռան հիմնական մասի հանդեպ տիրապետումը։
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում։
Աշխատանքները ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ ադրբեջանական կողմի՝ ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:

Азербайджанские войска продолжают оставаться на укрепленных позициях в одной части Караглуха
По положению на вечер 27 марта и на 12:00 28 марта оперативно-тактическая обстановка вдоль всей линии соприкосновения, в том числе на восточном участке линии соприкосновения, относительно стабильная, существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
Село Парух Аскеранского района сейчас находится в зоне контроля российского миротворческого контингента в Арцахе.
Сообщается, что благодаря усилиям Вооруженных сил Арцаха армянской стороне удалось пресечь продвижение подразделений азербайджанской армии и сохранить контроль над основной частью высоты Караглух.
Азербайджанские войска продолжают оставаться на укрепленных позициях в одной части Караглуха.
Работа с командованием российского миротворческого контингента по возвращению азербайджанской стороны на исходные позиции продолжается.