Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի՝ Փառուխին հարակից հատվածում ամրացված նույն հենակետերում
Մարտի 28-29-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը մնացել է լարված՝ մարման որոշակի դրական միտմամբ:
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի՝ Փառուխին հարակից հատվածում ամրացված նույն հենակետերում: Իսկ Արցախի զինված ուժերը շարունակում են պաշտպանական դիրքերի ամրացման ու թշնամու զսպման լրացուցիչ միջոցառումների կատարումը:
Շարունակական աշխատանքներ են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ՝ նպատակաուղղված ադրբեջանական հնարավոր սադրանքների կանխմանը և ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն:
Արցախի պատկան մարմինները բոլոր հնարավոր մեխանիզմներով հետևում են իրադրությանն ու ադրբեջանական կողմի գործողություններին, և, ըստ կարիքի, լրացուցիչ հրապարակումներով կտեղեկացնեն իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ:

Азербайджанские войска продолжают оставаться на позициях Караглуха
В ночь с 28 на 29 марта и до 10:00 утра на всей передовой линии Арцаха существенных нарушений режима прекращения огня зафиксировано не было, оперативно-тактическая обстановка остается напряженной, с небольшой тенденцией к спаду. Об этом сообщает Инфоштаб Арцаха.
«Азербайджанские войска продолжают оставаться на Караглухе, на том же опорном пункте близ Паруха. ВС Арцаха продолжают выполнять работы по укреплению оборонительных позиций и принимать дополнительные меры по сдерживанию врага.
Проводится последовательная работа с командованием российского миротворческого контингента с целью предотвращения возможных провокаций с азербайджанской стороны и возвращения азербайджанских ВС на исходные позиции.
Компетентные органы Республики Арах, используя все возможные механизмы, следят за ситуацией и действиями азербайджанской стороны, и в случае необходимости будут предоставлять дополнительную информацию о развитии событий», – говорится в сообщении.