Ընդդիմությունը հանրահավաք է հրավիրում Ազատության հրապարակում ապրիլի 5-ին (տեսանյութ)
Այս խորհրդարանը ադեկվատ չէ երկրում ստեղծված իրավիճակին և մարտահրավերներին, ինձ մոտ տպավոություն է, որ դուք երկրի պաշտպանությունը և անվտանգությունը կազմակերպելու գլխավոր պատասխանատվությունը թողած՝ մտածում եք ձեր իշխանությունը ամրապնդելու մասին։ Այս մասին ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց ԱԺ փոխխոսնակ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այս խորհրդարանում պետք էր գումարել արտահերթ նիստ ու քննարկել պատերազմական իրավիճակում պետական բյուջեի ծախսերը վերանայելու ու դրանք ամբողջությամբ երկրի պաշտպանությանը ուղղելու հարցը, քննարկել ռազմաքաղաքական օպերատիվ հարցերով շտաբ ստեղծելու հարցերը, որովհետև դուք անկարող եք կազմակեպել երկրի պաշտպանությունը։
Հետևաբար, կոչ եմ անում ՀՀ քաղաքացիներին՝ ամսի 5-ին, ժամը 18․30-ին դուրս գալ փողոց և Ազատության հրապարակում միասին քննարկել՝ ինչպես պահենք Արցախը, ինչպես պաշտպանենք Հայաստանը, քայլեր ու գործողություններ ձեռնարկենք»,-ասաց Սաղաթելյանը։

Оппозиция созывает 5 апреля митинг на площади Свободы
Оппозиция Армении призывает граждан стран выйти на улицу. Вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян призвал сограждан 5 апреля собраться на площади Свободы в центре Еревана и обсудить дальнейшие шаги.
«Нынешняя власть не способна организовать защиту страны. Следовательно, уважаемые соотечественники, призываю выйти на улицы, собраться 5 апреля в 18:30 на площади Свободы в центре Еревана и сообща обсудить, как удержать Арцаха, как защитить Армению, предпринять шаги и действия во имя безопасности Армении и Арцаха», – заявил Ишхан Сагателян.