Ապրիլի 2-3-ը աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար Լուիջի դի Մայոն:
Ապրիլի 3-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Իտալիայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որին կհետևեն մամուլի համար հայտարարությունները:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև Լուիջի դի Մայոյի հանդիպումները ՀՀ նախագահի, ՀՀ վարչապետի և ՀՀ ԱԺ նախագահի հետ:
Աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարարը. ԱԳՆ

Министр иностранных дел и международного сотрудничества Италии посетит Армению
2-3 апреля с рабочим визитом в Армению прибудет министр иностранных дел и международного сотрудничества Италии Луиджи Ди Майо. Об этом сообщил на своей странице в «Facebook» пресс-секретарь МИД РА.
3 апреля в МИД РА состоится встреча глав МИД Армении и Италии, за которой последуют заявления для прессы.
В рамках визита запланированы также встречи Луиджи Ди Майо с президентом РА, премьер-министром РА и председателем НС РА.