Բաքու է ժամանել Թուրքիայի գլխավոր շտաբի հետախուզության պետը
Ապրիլի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Թուրքիայի գլխավոր շտաբի հետախուզության պետ, կորպուսի գեներալ Ռաֆեթ Դալկիրանի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է ադրբեջանական minval.az-ը:
Հասանովը հանդիպման ժամանակ նշել է, որ շարունակվում են բարեփոխումները՝ ադրբեջանական բանակը Թուրքիայի զինված ուժերի չափանիշներին համապատասխանեցնելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել ադրբեջանա-թուրքական ռազմական համագործակցության զարգացման հեռանկարների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

В Баку прибыл начальник разведки Генштаба ВС Турции
12 апреля первый заместитель министра обороны Азербайджана – начальник Генерального штаба азербайджанской армии генерал-полковник Керим Велиев встретился с делегацией во главе с начальником разведки Генерального штаба Турции корпусным генералом Рафетом Далкыраном.
Как сообщает Минобороны Азербайджана, было особо отмечено развитие взаимодействия между армиями обеих стран и сотрудничества в области военной разведки.
На встрече была подчеркнута важность совместных азербайджано-турецких военных учений в контексте обмена опытом.