Ադրբեջանցիները բողոքում են «Ուկրաինայում ռուսական ագրեսիայի» դեմ և պահանջում խաղաղապահների դուրսբերում Արցախից
Ադրբեջանցիներն «Ուկրաինայում ռուսական ագրեսիայի» դեմ բողոքի ցույց են անցկացնում ՌԴ դեսպանատան դիմաց եւ պահանջում ռուս խաղաղապահների դուրսբերում Արցախից, հաղորդում է Turan-ը։
Աղբյուրի համաձայն՝ ոստիկանության ուժեղացված ջոկատները թույլ չեն տվել ցուցարարներին մոտենալ դեսպանատանը, քանի որ իշխանությունները չեն արտոնել պիկետը։
Ցուցարարները նշել են, որ եկել են բողոքելու «Ուկրաինայի նկատմամբ Ռուսաստանի Դաշնության ագրեսիայի, այդ երկրի բնակիչների զանգվածային սպանությունների դեմ»։
Նրանց կարծիքով՝ «Ուկրաինայում ռազմական հանցագործություն կատարած բանակը չի կարող խաղաղապահ լինել, եւ ռուս զինվորականները պետք է դուրս բերվեն Ղարաբաղից»։
Ցուցարարները պահանջել են նաեւ «Ուկրաինայում պատերազմի դադարեցում եւ ռուսական բանակի դուրսբերում այդ երկրից»։

Азербайджанцы протестуют у посольства РФ из-за Украины и требуют вывода российских миротворцев из Арцаха
У посольства России в Баку прошла акция протеста «против российской агрессии в Украине», сообщает «Туран».
Согласно источнику, усиленные наряды полиции не позволили протестующим приблизиться к посольству, так как власти не санкционировали пикет.
Участники акции заявили, что пришли выразить протест против «агрессии РФ против Украины, массовых убийств жителей этой страны».
По их словам, «армия, совершившая военные преступления в Украине, не может быть миротворческой, и российские военные должны быть выведены из Карабаха».
Протестующие также потребовали «прекращения РФ войны в Украине и вывода российской армии из этой страны».