Ռուս զինվորականները հարված են հասցրել Կիևում գտնվող զրահատեխնիկայի գործարանի վրա. ՌԴ ՊՆ
Ռուս զինվորականները հեռահար ճշգրիտ զինատեսակներով հարվածներ են հասցրել Կիևում գտնվող զրահատեխնիկայի գործարանը և վերանորոգման գործամասը Նիկոլաևում, լրագրողներին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության խոսնակ Իգոր Կոնաշենկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Օդից բարձր ճշգրտության հեռահար զենքերը ոչնչացրել են Կիևում զրահատեխնիկայի արտադրական կորպուսները և ռազմական տեխնիկայի վերանորոգման գործամասը Նիկոլաևում»,-ասել է նա։
ՌԴ ԶՈւ-ն գերճշգրիտ հրթիռներով ոչնչացրել է հակառակորդի 16 թիրախ, այդ թվում՝ սարքավորումների պահեստներ և զենքի պահման բազաներ։

Российские военные нанесли удары по бронетанковому заводу в Киеве – Минобороны РФ
Российские военные нанесли удары высокоточным оружием большой дальности по бронетанковому заводу в Киеве и ремонтным цехам в Николаеве, сообщил журналистам официальный представитель Минобороны РФ Игорь Конашенков, передает ТАСС.
«Высокоточным оружием большой дальности воздушного базирования уничтожены производственные корпуса бронетанкового завода в Киеве и цеха ремонта военной техники в Николаеве», – сказал он.
Сообщается, что ВС РФ высокоточными ракетами уничтожили 16 объектов противника, в том числе сосредоточения техники, склады и базы хранения вооружения.