Վլադիմիր Պուտինն ու Շառլ Միշելը քննարկել են Արցախի խնդիրը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը հեռախոսազրույցի ժամանակ անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղում կայունություն ու անվտանգություն ապահովելու խնդրին, հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Վերահաստատվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021 թվականի հունվարի 11-ին և նոյեմբերի 26-ին Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև ձեռք բերված եռակողմ հիմնարար պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործման կարևորությունը»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Путин и Мишель обсудили тему Нагорного Карабаха
Президент РФ Владимир Путин и глава Евросовета Шарль Мишель в телефонном разговоре затронули тематику обеспечения стабильности и безопасности в Нагорном Карабахе.
«Подтверждена принципиальная важность последовательного выполнения основополагающих трехсторонних договоренностей Армении, Азербайджана и России от 9 ноября 2020 г., 11 января и 26 ноября 2021 г.», – сообщает пресс-служба Кремля.
По ее данным, «в этом контексте президент Российской Федерации сообщил о предпринимаемых шагах, нацеленных на реализацию проектов по восстановлению экономических и транспортных связей, а также на запуск процесса делимитации армяно-азербайджанской границы и переговоров по выработке мирного договора между двумя странами».