Հայկական կողմը չի գնդակոծել ադրբեջանական դիրքերը. Ադրբեջանի ՊՆ-ն կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր մայիսի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից գնդակոծել են հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերը` ապատեղեկատվություն է:
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության տակ:

Минобороны Армении опровергло сообщение Баку об обстреле
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что в ночь с 17-го на 18-ое мая подразделения ВС РА из разнокалиберного стрелкового оружия обстреляли азербайджанские боевые позиции, расположенные на восточном участке армяно-азербайджанской границы, является дезинформацией. Об этом говорится в заявлении Минобороны Армении.
«Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА», – говорится в заявлении оборонного ведомства Армении.