Սոթքի ուղղությամբ իրադրության փոփոխություն չկա, սահմանագոտու մյուս հատվածներում հարաբերականորեն կայուն է
Ժամը 08:45-ի դրությամբ Սոթքի ուղղությամբ իրադրության փոփոխություն չկա. Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են կրակը հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հայտնում են ՊՆ-ից։
ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները ձեռնարկում են համապատասխան պաշտպանական-կանխարգելիչ միջոցառումներ:
Սահմանագոտու մյուս հատվածներում այս պահի դրությամբ հարաբերականորեն կայուն է: ՊՆ-ն հորդորում է չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել և հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին:

Обстановка в районе Сотка не претерпела изменений, на других участках относительно стабильно – МО Армении
Обстановка в районе Сотка Гегаркуникского марза по состоянию на 08:45 не претерпела изменений. Подразделения ВС Азербайджана продолжает вести огонь по армянским позициям. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
Подразделения Вооруженных сил РА принимают соответствующие превентивные оборонительные меры.
«Обстановка на других участках границы на данный момент относительно стабильная», – говорится в сообщении.
Минобороны призывает воздержаться от публикации непроверенной информации и следить исключительно за официальными источниками.