Բաքուն չի հրաժարվում հերթական սադրանքն իրագործելու ծրագրից և իրականացնում է դրա տեղեկատվական նախապատրաստություն․ ԱՀ ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 11-ին` ժամը 01:00-ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Ասկերանի շրջանում, որոնք իբր թե կասեցվել են ադրբեջանական ԶՈւ գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Արցախի ՊԲ-ից հայտնում են, որ ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը չի հրաժարվում հերթական խոշոր սադրանքն իրագործելու ծրագրից և իրականացնում է դրա տեղեկատվական նախապատրաստություն։

В Минобороны Арцаха заявили об очередной азербайджанской дезинформации
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения Армии обороны 11 сентября около 01:00 проводили фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были предотвращены в результате действий азербайджанских ВС, является очередной дезинформацией. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
«Очевидно, что азербайджанская сторона не отказывается от программы по осуществлению очередной крупной провокации и проводит ее информационную подготовку», – говорится в сообщении МО.