Մեծ Բրիտանիայում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշակոթողը «գորշ գայլերի» կողմից ենթարկվել է վանդալիզմի
Լոնդոնում բնակվող հայազգի փաստաբան Տաթևիկ Գրիգորյանը X-ի իր միկրոբլոգում տեղեկացրել է, որ Մեծ Բրիտանիայի Իլինգ քաղաքում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշակոթողը՝ խաչքարը, ենթարկվել է վանդալիզմի: Ոստիկանությունը հետաքննում է։
Նա ավելի վաղ՝ դեռևս սեպտեմբերի վերջին ներկա էր եղել խաչքարի բացման արարողությանը և այդ ժամանակ նկարել է միջոցառմանը ներկա թուրքական դրոշներով «գորշ գայլերի» ներկայացուցիչներին, որոնք ձեռքով ցուցադրել են ֆաշիստական նշանը։

В Великобритании мемориал в память о жертвах Геноцида армян подвергся вандализму со стороны «серых волков»
Проживающая в Лондоне адвокат армянского происхождения Татевик Григорян сообщила, что установленный в городе Илинг в Великобритании хачкар в память о жертвах Геноцида армян подвергся вандализму.
Ранее в сентябре она присутствовала на церемонии открытия хачкара и тогда сфотографировала появившихся на мероприятии представителей «серых волков» с турецкими флагами, которые руками показали фашистский знак. Снимками в своем микроблоге в X поделилась американская журналистка Линдси Снелл. Полиция ведет расследование.