«Մայր Հայաստան» ավագանու անդամի կնոջ մեքենան այրելու գործով ձերբակալվել է մեկ անձ
Մայիսի 6-ին` ժամը 4։22-ին, հաղորդում էր ստացվել, որ մայրաքաղաքի Մկրտիչ Սեդրակյան փողոցում՝ Երևանի ավագանու անդամի կնոջը պատկանող մեքենա է այրվում։ Գույքի դիտավորյալ վնասման դեպքով կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել էին Քննչական կոմիտե, որտեղ նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը:
«ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողների անհետաձգելի, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ՝ մայիսի 7-ին հանցանքը կատարելու անմիջական կասկածի հիմքով ձերբակալվել է մեկ անձ։ Նա ներկայացվել է նախաքննական մարմին։ Միջոցառումները շարունակվում են»,-նշել է նա:

По делу о поджоге машины члена фракции «Мать Армения» есть задержанный
Пресс-секретарь МВД Нарек Саркисян в своем «Facebook» сообщил о том, что по делу о поджоге автомобиля жены члена фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Геворга Степаняна есть 1 задержанный.
«В результате проведенных уголовной полицией МВД масштабных оперативно-розыскных мероприятий 7 мая был задержан человек, подозреваемый в совершении преступления. Он был доставлен в следственный орган. Мероприятия продолжаются», – отметил он.