Տեղ համայնքից գերեվարված երկու տղաները վերադարձել են գյուղ
Ի լրումն այսօր տարածած հաղորդագրության, հայտնում ենք, որ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի անչափահաս բնակիչները, ովքեր մոլորվել էին, հայտնաբերվել են և այժմ գտնվում են Հայաստանի Հանրապետությունում: Լրացուցիչ տեղեկությունները կհաղորդենք հաջորդիվ: Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ-ից:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ԱԱԾ-ից հայտնել էին․ «ՀՀ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանը (ծնված 27.06.2007թ.) և Անդրեյ Արմենի Գյագունցը (ծնված 13.01.2008թ.) 2025 թվականի հունիսի 6-ին՝ ժամը 01:20-ի սահմաններում, Սյունիքի մարզի Արավուս գյուղի հարակից հատվածում՝ տեղանքում մոլորվելու հետևանքով հայտնվել են Ադրբեջանի տարածքում»։
Կարեն Ջհանգիրյանը և Անդրեյ Գյագունցը գտնվում են Տեղ համայնքում, առողջական վիճակը լավ է։ Այս մասին գրել է Տեղի համայնքապետարանն իր ֆեյսբուքյան էջում՝ հրապարակելով տղաների լուսանկարը։

Оказавшиеся на азербайджанской стороне подростки из Сюника найдены и уже в Армении – СНБ РА
Несовершеннолетние жители общины Тех Сюникского марза Армении, которые ранее заблудились, найдены и в настоящее время находятся в Республике Армения, сообщает пресс-центр СНБ Армении.
Ранее в СНБ Армении сообщили, согласно полученной информации, около 01:20 6 июня 2025 года жители общины Тех Сюникского марза РА Карен Арменович Джангирян (27.06.2007 г.) и Андрей Арменович Гягунц (13.01.2008 г.) заблудились на местности, прилегающей к селу Аравус, и оказались на территории Азербайджана.
«В дополнение к распространенному сегодня заявлению сообщаем, что несовершеннолетние жители общины Тех Сюниксого марза, которые заблудились, найдены и находятся на территории Республики Армения», – говорится в сообщении.