Իսրայելը Իրանի գերագույն առաջնորդին համարում է իր հարվածների թիրախ
Իսրայելի պաշտոնյաներից մեկը հայտնել է, որ Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին բացառված չէ Իսրայելի թիրախների ցուցակից, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը:
Նրա խոսքով՝ Իսրայելի իշխանությունները դիտարկում են բոլոր հնարավոր թիրախները՝ Իսլամական Հանրապետության միջուկային ծրագիրը ոչնչացնելու նպատակով, այդ թվում՝ Խամենեին։
Աղբյուրը նշել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակի հարվածները ուղղված են ոչ միայն միջուկային ենթակառուցվածքի, այլ նաև հակառակորդի քաղաքական և ռազմական կայունությունը խաթարելու ուղղությամբ։

В Израиле назвали верховного лидера Ирана целью своих ударов
Верховный лидер Ирана Али Хаменеи не исключен из списка целей Израиля. Об этом пишет «The Wall Street Journal» (WSJ) со ссылкой на израильского чиновника.
Он сказал, что власти Израиля рассматривают любые потенциальные цели для уничтожения ядерной программы Исламской Республики, в том числе Хаменеи.
По словам источника, удары Армии обороны страны (ЦАХАЛ) наносятся не только по ядерной инфраструктуре, но и для подрыва политической и военной устойчивости противника.