Ալ Պաչինոն հանդիպել է նոր Հռոմի պապի հետ և դարձել ինտերնետային տրոլերի թիրախ
85-ամյա Ալ Պաչինոն դարձել է առաջին հոլիվուդյան դերասանը, որը հանդիպել է նոր Հռոմի պապ Լևոն XIV-ի հետ։ Սակայն Վատիկանի պատմական ընդունելությունը ստվերվել է ոչ թե բուն հանդիպումից, այլ այլ այն տեսքից, որով կինոլեգենդի ներկայացել է։
Երկուշաբթի «Կնքահայրը» ֆիլմերի աստղը Վատիկան է ժամանել պրոդյուսեր Անդրեա Իերվոլինոյի հետ՝ իր նոր «Maserati: The Brothers» ֆիլմի գովազդի շրջանակներում։ Ի դեպ, Հռոմի պապ Լևոն XIV-ը, ինչպես Պաչինոն, ԱՄՆ-ից է։
X սոցիալական ցանցի (նախկին Twitter) օգտատերերը չէին կարող անտեսել դերասանի արտաքին տեսքը. խառնաշփոթ մազերը, չսափրված դեմքը և բաց վերնաշապիկը բուռն արձագանք են առաջացրել։
«Մի՞թե ոչ ոք չէր կարող նրան ասել, որ սափրվի և սանրի մազերը»,-գրել է մեկնաբաններից մեկը։
«Ինչո՞ւ է նրա վերնաշապիկը բաց»,-զարմացել է մեկ ուրիշը։
«Ալը, անշուշտ, լեգենդ է, բայց նա... հոգնած տեսք ունի»,-ավելացրել է երրորդը։
Շատերն անգամ կատակել են, որ հանդիպման կադրերը նման են «Կնքահայրը 3»-ի տեսարանի և մտածել են, թե երկուսից որն է՝ Պաչինոն։
Այնուամենայնիվ, պրոդյուսեր Իերվոլինոն ընդգծել է իրադարձության կարևորությունը՝ այն անվանելով «խորը հոգևոր և մշակութային պահ»։ The Hollywood Reporter-ին տված հարցազրույցում նա նշել է, որ պապի հետ զրույցը շոշափել է ընդհանուր արժեքները, որոնք ընկած են ինչպես կաթոլիկ եկեղեցու, այնպես էլ ֆիլմի հիմքում. «ընտանեկան միասնություն, սեր, կարեկցանք և ներդրում ընդհանուր բարօրության մեջ»։

Аль Пачино встретился с новым Папой Римским и стал мишенью интернет-троллей
85-летний Аль Пачино стал первым голливудским актером, встретившимся с новым Папой Римским Лео XIV. Однако историческую аудиенцию в Ватикане затмила не сама встреча, а внешний вид легенды кино.
В понедельник звезда фильмов «Крестный отец» прибыл в Ватикан вместе с продюсером Андреа Йерволино в рамках продвижения своего нового фильма Maserati: The Brothers. Папа Лео XIV, к слову, родом из США, как и Пачино.
Пользователи соцсети X не смогли пройти мимо внешнего вида актера: растрепанные волосы, небритое лицо и расстегнутая рубашка вызвали бурную реакцию.
«Никто не мог сказать ему побриться и причесаться?» – написал один из комментаторов.
«Почему у него рубашка навыпуск?» – удивился другой.
«Аль, конечно, легенда, но выглядит... уставшим», – добавил третий.
Многие даже шутили, что кадры со встречи напоминают сцену из Крестного отца 3 и гадали, кто же из двоих – Пачино или Папа – был больше поражён встречей.
Тем не менее, продюсер Йерволино подчеркнул важность события, назвав его «глубоким духовным и культурным моментом». В интервью «The Hollywood Reporter» он отметил, что разговор с понтификом касался общих ценностей, лежащих в основе как Католической церкви, так и самого фильма: «семейное единство, любовь, сострадание и вклад в общее благо».