Նիկոլ Փաշինյանի թրքաբոլշևիզմը. Էրդողանի հետ հանդիպման օրակարգում «միջանցքի» հարցն է
Նիկոլ Փաշինյանն Էրդողանի ու Ալիևի հետ ինտենսիվորեն բանակցում է «Զանգեզուրի միջանցքի» հարցով: Թուրքիա մեկնելու նպատակը «միջանցքի» հարցն ավարտին հասցնելն է: Նա պատրաստ է հանձնել այն՝ դիմացն ակնկալելով իր իշխանավարման 3-րդ ժամկետին աջակցություն: Այդ աջակցությունը Նիկոլը պատկերացնում է, այսպես կոչված, խաղաղության փաստաթղթի ստորագրմամբ, որպեսզի կարողանա հայ ժողովրդին խաբել, թե, իբր, խաղաղություն է բերել:
Ալիևը թղթի դիմաց պահանջում է գործողություններ: Սկսած Սահմանադրության փոփոխությունից մինչև ադրբեջանցիների բնակեցում Հայաստանում՝ «փախստականների վերադարձ» ծրագրի շրջանակներում: Նիկոլը համաձայն է դրանց, բայց խնդրում է ժամանակ: Ասում է՝ վերարտադրվեմ, գնամ 3-րդ ժամկետի, հետո ամեն ինչ կանեմ: Նրան Ալիևն ու Էրդողանը չեն հավատում, կամ էլ՝ չեն հավատում, որ կարողանալու է խոստացածները անել:
Գարեգին Բ-ի և Սամվել Կարապետյանի դեմ լկտի, հանցավոր արշավների կազմակերպումով Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիային ու Ադրբեջանին ցույց է տալիս, որ հավատարիմ է իր խոստումներին և պատրաստ է Հայաստանի լուծարման ծրագրի իրագործմանը` վա բանկ գնալով: Այսինքն՝ Կաթողիկոսի և հայտնի գործարարի դեմ հարձակումները ոչ միայն ու ոչ այնքան Եկեղեցու և բիզնեսի դեմ են, որքան ՀՀ-ի: Փաշինյանի թուրքականությունն է դրսևորվում այդ քայլով:
Ինչ վերաբերում է նրա բոլշևիզմին, ապա այն արտահայտվեց ՀԷՑ-ը Սամվել Կարապետյանից խլելու և այդ հանցագործության անունը ազգայնացում դնելու հարցում:
Ժամանակին բոլշևիկներն էլ էին կուլակաթափություն և էքսպոպրիատորների էքսպոպրիացիա իրականացնում՝ դեմագոգիկ ձևով խոստանալով խլածը բաժանել ժողովրդին, խոստանալով գործարանը տալ բանվորներին, իսկ հողը՝ գյուղացուն: Սակայն բերեցին սով և ավերածություններ:
Հիմա նույն բանն անում է Նիկոլ Փաշինյանը՝ թուրքական սոուսով:
Ինչպես որ Բրեստ-Լիտովսկի պայմանագրով բոլշևիկները հանձնեցին ռուսական շահերը հանուն իրենց իշխանության, այնպես էլ թրքաբոլշևիկ Նիկոլը 2022-ի հոկտեմբերի 6-ից սկսած բացահայտորեն ու դավաճանաբար հանձնում է հայկական շահերը` անամոթաբար հայտարարելով, թե 2022֊ի հոկտեմբերի 6֊ին ոչ թե Արցախն է հանձնել, այլ Հայաստանն է անկախացրել։
Նիկոլը «հակաօլիգարխիկ» պայքարի լոզունգի տակ էլ սեփականության վերաձևում է իրականացնում, խլոցի կազմակերպում՝ դառնալով Հայաստանի թիվ մեկ թալանչին:
Հայաստանում թրքաբոլշևիզմն արմատախիլ անելն է, որ հնարավորություն կտա չվերանալ աշխարհի քաղաքական քարտեզից:

Туркобольшевизм Никола: в повестке встречи с Эрдоганом – вопрос «коридора»
Никол Пашинян интенсивно переговаривается с Эрдоганом и Алиевым по вопросу «Зангезурского коридора». Целью визита в Турцию является завершение вопроса «коридора». Он готов его сдать, ожидая взамен поддержки в вопросе 3-го срока своего правления. Никол видит эту поддержку в виде подписания так называемого мирного соглашения, чтобы суметь обмануть армянский народ, будто он принес мир.
В обмен на эту бумагу Алиев требует конкретных шагов. Начиная с изменения Конституции и заканчивая заселением азербайджанцев в Армении в рамках «возвращения беженцев». Никол согласен на это, но просит времени. Уговаривает реализовать данные требования после воспроизводства своей власти. Алиев и Эрдоган ему не верят или сомневаются в его способности выполнить обещанное.
Организацией наглых, преступных кампаний против Гарегина II и Самвела Карапетяна Никол Пашинян показывает Турции и Азербайджану, что верен своим обещаниям и готов к реализации программы по ликвидации Армении и идет ва-банк. То есть нападки на Католикоса и известного бизнесмена не столько против Церкви и бизнеса, сколько против РА. Этими шагами Пашинян демонстрирует свою турецкость.
Что касается большевизма, то он проявился в вопросе отъема ЭСА у Самвела Карапетяна и провозглашении этого преступления «национализацией».
В свое время большевики тоже занимались раскулачиванием и экспроприацией экспроприированного, демагогично обещая раздать отнятое народу, отдать заводы рабочим, а земли – крестьянам. Однако они принеслиголод и разруху.
Сейчас тем же самым, но в турецком соусе, занят Никол Пашинян.
Точно так же, как большевики сдали Брест-Литовским договором российские интересы – ради своей власти, так и туркобольшевик Никол, начиная с 6 октября 2022-го, открыто и предательски сдает армянские интересы, бессовестно заявляя, что 6 октября 2022-го произошла не сдача Арцаха, а обретение реальной независимости Армении.
Под лозунгами же об «антиолигархической» борьбе Никол осуществляет передел и отъем собственности, становясь главным грабителем Армении.
Именно искоренение туркобольшевизма в Армении позволит нам не исчезнуть с политической карты мира.
В свое время большевики тоже занимались раскулачиванием и экспроприацией экспроприированного, демагогично обещая раздать отнятое народу, отдать заводы рабочим, а земли – крестьянам. Однако они принесли голод и разруху.