Oragir.News-ի «Ըստ էության» հաղորդաշարի տաղավարում հյուրընկալվել է Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սամվել Հակոբյանը։
Ըստ նրա՝ հոգևորականների նկատմամբ քրեական հետապնդումը սրբապղծություն է։
«Ռուսները ադրբեջանցիներին են ձերբակալում և հակառակը․ միակ պետությունն ենք, որտեղ հայը ձերբակալում է հային, հոգևորականներին»,-նշեց նա։
Բյուջեի միակ տեղը, որտեղ իշխանությունը 100%-ով աշխատում է, պարգևավճարներն են (տեսանյութ)

Гостем студии программы «По сути» на «Oragir.News» стал Самвел Акопян, член фракции «Мать Армения» в Совете старейшин Еревана.
По его словам, уголовное преследование духовенства – это кощунство.
«Русские арестовывают азербайджанцев и наоборот. Мы – единственное государство, где армянин арестовывает армянина, духовных лиц», – отметил он.
Подробнее – в видео.
Единственная статья бюджета, по которой власть работает на 100%, – это премии (видео)