ԱԺ-ն փակ գաղտնի քվեարկությամբ զրկեց Սեյրան Օհանյանին և Արծվիկ Մինասյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից
ԱԺ-ն փակ գաղտնի քվեարկությամբ՝ կողմ - 59, դեմ - 0 ձայներով զրկեց Սեյրան Օհանյանին և Արծվիկ Մինասյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը միջնորդագրեր էր ներկայացրել ԱԺ նախագահին՝ վերոնշյալ երկու պատգամավորին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու համար:

Депутаты от «Гражданского договора» лишили Сейрана Оганяна и Арцвика Минасяна депутатской неприкосновенности
В Национальном собрании состоялось тайное голосование по вопросу лишения руководителя фракции «Армения» Сейрана Оганяна и секретаря той же фракции Арцвика Минасяна депутатской неприкосновенности.
59 голосами «за» и 0 «против» правящий «Гражданский договор» одобрил ходатайства генпрокурора Анны Вардапетян.